Jyllandsgade 10, 1., lejl. 12

9000 Aalborg

Moderne 2-værelses lejlighed i Aalborgs nye bydel

Velkommen til denne lejlighed hvor lys og kvalitet møder en moderne beliggenhed. En indflytningsklar bolig med en behagelig atmosfære.

Lejligheden byder på en dejlig stue og køkken i ét, som skaber en åben og indbydende stemning. Her er der fransk altan ud mod Jyllandsgade, hvilket giver et dejligt lysindfald. Badeværelset er rummeligt og prydes af flotte klinker i travertin look, mens soveværelset har indbyggede skabe, der bidrager til en praktisk og funktionel indretning. Hele lejligheden er udstyret med flotte egetræs parketgulve, og interiøret er af høj kvalitet fra Invita, hvilket sikrer en gennemført stil.

Ejendommen
Den nyere ejendom fra 2018 rummer en smuk overdækket atriumgård, hvor beboerne kan mødes og nyde hinandens selskab. Desuden er der adgang til en fælles tagterrasse på 5. sal, som tilbyder en skøn udsigt over området. Der er mulighed for leje af p-plads i kælderen, der har to niveauer, og tilkørsel hertil sker via en smart bilelevator.

Området
Boligen er beliggende på det nye Godsbaneareal i Aalborg, et område der byder på en spændende atmosfære med gode indkøbsmuligheder, caféer og restauranter. Her er man godt placeret i forhold til byens liv og faciliteter, hvilket skaber en livlig og inspirerende hverdag. Der er også gode transportmuligheder, der giver nem adgang til andre dele af byen.

OBS! Lejemålet er fra lejers side uopsigelig de første 12 måneder. Husdyrhold tillades ikke. Bofællesskab tillades ikke.

Lejenr.: WE501332

Pris:
6.950 kr/md
Indflytning fra
1. august 2026
Boligtype
Lejlighed
Værelser
2
Areal
63m2
Husdyr
Ikke tilladt
Økonomi
Aconto
850,-
Depositum
20.850,-
Forudbetalt leje
6.950,-
Total indflytningspris
35.600,-
Terrasse/altan
Opvaskemaskine
Vaskemaskine
Elevator

Spørgsmål?

Så ring eller skriv.

Vi er klar til at hjælpe dig med at finde den rigtige lejebolig.

Kig indenfor

Du kan klikke på billederne for at se dem i en større udgave
Er denne din kommende bolig?

Book en fremvisning

Optin

Hvem er vi?

Hos Nextkey finder du lejeboliger til alle typer. Også dig. Fra første opkald til femte fremvisning, og hele vejen til du står med nøglerne i hånden, er vi med dig i form af personligt engagement og ægte nærvær.

Find os her

Nextkey ApS
Nextkey Business
Ågade 1, st 
DK-9000 Aalborg 

CVR: 41279117
Copyright © 2026
Skriv mig op
Udfyld formularen, og vi finder boliger der matcher dine ønsker for dig.
Så snart vi har fundet et match til dig, så kontakter vi dig.
1
Placering
2
Størrelse
3
Pris & Ønsker
4
Skriv mig op
Hvad vil du bo i?
m2
m2
Størrelse
m2
m2
Værelser
Overtagelse
Faciliteter

Kontakt os og hør mere om vores pakker!

Blank Form (#4)