Stigsborg Parkvej 82, 1. 5

9400 Nørresundby

Lys 3-værelses lejlighed med altan i Nørresundby

Velkommen til denne lejlighed hvor lys og kvalitet møder en attraktiv beliggenhed. En indflytningsklar bolig med en behagelig atmosfære.

Når du træder ind i lejligheden, mødes du af det store og lyse køkken-alrum, hvor lyset strømmer ind gennem de store vinduespartier. Her kan du glæde dig til at lave mad i det lækre grebsfrie HTH-køkken med Corian-bordplade og fuld AEG hvidevarepakke. Fra køkken-alrummet har du udgang til den store altan, hvor du kan nyde de varme sommeraftener med grill og hyggelige stunder. Lejligheden byder desuden på to gode værelser, hvoraf det ene er med indbyggede skabe. Badeværelset er lyst og lækkert med vaskesøjle, og de flotte egetræsgulve i fuldstavsparket understreger lejlighedens lyse, nordiske look. Der er også gulvvarme og genvex ventilation i alle rum for optimal komfort.

Ejendommen
Fjordpynten præsenterer sig med en stor, fælles grøn tagterrasse med orangeri samt en hyggelig gårdhave fyldt med frugttræer og skønne kroge til afslapning. Der er mulighed for leje af parkeringsplads og elevator til rådighed.

Område
Lejligheden ligger i Nørresundbys nye bydel, Stigsborg, tæt på fjorden og Stigsparken, og med kort afstand til indkøb, transport og meget mere.

Lejenr.: EB500053

Pris:
7.850 kr/md
Indflytning fra
1. august 2026
Boligtype
Lejlighed
Værelser
3
Areal
70m2
Husdyr
Ikke tilladt
Økonomi
Aconto
700,-
Depositum
23.550,-
Forudbetalt leje
0,-
Total indflytningspris
32.100,-
Parkering
Terrasse/altan
Elevator

Spørgsmål?

Så ring eller skriv.

Vi er klar til at hjælpe dig med at finde den rigtige lejebolig.

Kig indenfor

Du kan klikke på billederne for at se dem i en større udgave
Er denne din kommende bolig?

Book en fremvisning

Optin

Hvem er vi?

Hos Nextkey finder du lejeboliger til alle typer. Også dig. Fra første opkald til femte fremvisning, og hele vejen til du står med nøglerne i hånden, er vi med dig i form af personligt engagement og ægte nærvær.

Find os her

Nextkey ApS
Nextkey Business
Ågade 1, st 
DK-9000 Aalborg 

CVR: 41279117
Copyright © 2026
Skriv mig op
Udfyld formularen, og vi finder boliger der matcher dine ønsker for dig.
Så snart vi har fundet et match til dig, så kontakter vi dig.
1
Placering
2
Størrelse
3
Pris & Ønsker
4
Skriv mig op
Hvad vil du bo i?
m2
m2
Størrelse
m2
m2
Værelser
Overtagelse
Faciliteter

Kontakt os og hør mere om vores pakker!

Blank Form (#4)